مسیر یکپارچگی و رشد تیپ یک انیاگرام

تیپ یک های خشمگین و منتقد در مسیر یکپارچگی و رشد خود، شبیه تیپ هفت های سالم خودانگیخته‌تر و شادمان‌تر می‌شوند.

مسیر یکپارچگی [رشد و امنیّت]

 

وقتی تیپ یک‌های سالم به سمت تیپ هفت می‌روند، واقعیّت را با تمام نقائص و عدم کمال آن می‌پذیرند و آرامش‌بخش و سودمند می‌شوند. آن‌ها دیگر احساس نمی‌کنند که مجبور هستند سخت کار کنند تا همه چیز را به کمال برسانند، یا احساس نمی‌کنند که نجات دنیا فقط بر عهده ی آن ها گذاشته شده است. زندگی کمتر استرس آفرین و سخت می‌شود؛ آن‌ها می‌توانند اجازه دهند چیزها به روش خاص خود اتفاق بیفتند.

 

آن‌ها خیلی طربناک، با طیب خاطر، و خوش‌بین می‌شوند. همچنین حرکت به سمت هفت، یک‌ها را قادر می‌سازد با دیگران به طور مؤثر ارتباط برقرار کنند، تماس راحت آن ها ، به دیگران کمک می کند تا در طبیعت جدی علایق آن ها مشارکت کنند. آن‌ها در مورد دیدگاه‌هایی که با نقطه نظرات خودشان متفاوت هستند، خیلی کنجکاو و علاقمند می‌شوند. امّا مهم تر از این، یک های در مسیر یکپارچگی [رشد و امنیّت]، به طور روزافزون، کمالی را که اینجا و اکنون وجود دارد کشف می‌کنند. آن ها می‌توانند بایستند، نفس راحتی بکشند، و معجزه زندگی خود را استشمام کنند.

 

نقطه امنیّت

 

تیپ یک‌ها می‌توانند رفتارهای متوسّط تیپ هفت را داشته باشند، امّا اغلب با دوستان جانی و صمیمی. در محیط های مَحرم و آشنا، یک‌ها دوست دارند خودمانی و راحت باشند و جنبه ی جنجال برانگیز، و با نشاط خود را به نمایش بگذارند. در دوره‌های کوتاه مدت استراحت مابین رسالت‌ها، آن‌ها می‌توانند شبیه هفت‌ها، پراکنده و تنوّع طلب شوند، در این حالت، آن‌ها نمی‌دانند وقت آزاد خود را چگونه به نحو بهتری مصرف بکنند یا چه چیز بیشتری سفارش دهند، و سعی می کنند موقعیّت های بیشتری را در زمان های محدود به صورت فشرده تجربه کنند. یک‌ها می‌توانند فوق العاده شوخ و مفرّح باشند و در حقیقت می‌خواهند باعث تعجب دیگران شوند (و از انگاره خود دفاع کنند) وقتی که احساس می‌کنند می توانند چنین رفتار کنند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.