معرفی بیشتر را اینجا گوش کنید.

تیپ 7: مشتاق، ماجراجو

شخصی خودانگیخته، زیاده طلب، اهل بریز و بپاش، تفنن طلب و شوخ‌طب

افراد تیپ هفت می‌خواهند ماجراجو و پرتجربه شوند و به صورت دائم به دنبال تنوعی از تجربه‌های جدید هستند. حریص، پیچیده و به دنبال شور و هیجان هستند. آن‌ها در راه‌اندازی پروژه‌ها خوب عمل می‌کنند اما در پیگیریشان مشکل دارند. اولویت‌بندی برایشان سخت است و کمتر تمرکز دارند. از احساسات رنج‌آور و فضاهای جدی فرار می‌کنند و می‌توانند زیاده خواه و ناشکیبا شوند. آنان برای دوری از مشکلات به سوی شادی و هیجان هستند.

هفت‌های رشد یافته پرنشاط و انگیزه بخش هستند. آن‌ها در مورد دنیا کنجکاو اند و افراد چند استعدادی و همه‌فن‌حریف محسوب می‌شوند.

هفت‌های زوال یافته مثل کودکان از واقعیت‌ها فرار می‌کنند و در کنترل خود بی‌نهایت مشکل دارند. آنان پراکنده خیال و آشفته کار خواهند بود.

نقاط قوت:

1. پر انرژی
2. خوش‌بین
3. استقبال از تجربه‌های جدید

نقاط ضعف:

1. پراکندگی
2. بی‌حوصلگی
3. بی‌تعهد بودن

تمایلات:

1. رضایت
2. خرسندی
3. شادمانی مدام

ترس‌ها:

1. رنج بردن
2. درد کشیدن
3. محدود شدن

صفات عمومی تیپ 7:

1. تمرکز و دیسیپلین کافی را ندارند.
2. کانون توجه‌شان، خودشان هستند.
3. به خوردن و مزه‌ها اهمیت می‌دهند.
4. به دنبال لذت و تجربه‌های جدید هستند.
5. از متحمل شدن محدودیت ها فرار می‌کنند.
6. خوش‌بین اند و چهارچوب ذهنی مثبتی دارند.
7. خودشیفته و به فکر خود و نیازهایشان هستند.

مشخصات بیشتر را اینجا گوش کنید

بال‌های تیپ هفت

افراد تیپ 7 با بال 8 ممکن است خیلی قاطع و صریح باشند.

افراد تیپ 7 با بال 6 ممکن است خیلی هراسان و تامل کننده باشند.

در مسیر رشد و زوال شخصیت

نقطه‌ی امنیت تیپ هفت

وقتی که 7 ها به سمت 5 می‌روند با تجربه‌های خود به صورت عمیق درگیر می‌شوند. یاد می‌گیرند تمرکز داشته باشند دیگر نمی‌ترسند که از شادی محروم خواهند شد بلکه در جستجوی تجربه‌های مثبت برای خودشان هستند  آنها به ژرفای چیزها توجه می‌کنند.

نقطه‌ی استرس تیپ هفت

زمانی که 7 ها به سمت 1 می‌روند شروع می‌کنند رفتارهای متوسط تیپ یک را بروز می‌دهند در چنین مواقعی آنها منتقد و ناشکیبا، خشن و نامهربان می‌شوند و سعی می‌کنند یک نظم سخت و مستبدانه را تحمیل کنند.

سه مدل تیپ هفت

تیپ 7 بقای فردی

تیپ 7 بقای فردی (نگه‌بان قلعه) شبکه‌های نزدیکی از خانواده، دوستان و همکاران ایجاد می‌کند تا احساس امنیت و انگیزه داشته باشد و همچنین معاملات و فرصت‌های جدید و جالبی برای خود و دیگران خلق کند که بتوان از آن لذت برد.

تیپ 7 اجتماعی

تیپ 7 اجتماعی (قربانی) “ضد تیپ” در خدمت گروه یا یک ایده‌آل مهم با به تعویق انداختن رضایت، به طور لحظه‌ای تحریک را فدا می‌کند اما می‌خواهد برای فداکاری به رسمیت  شناخته شود تا بعدا آنچه می‌خواهد را به راحتی طلب کند.

تیپ 7 جنسی

تیپ 7 جنسی (پیشنهادپذیر)  نیاز به دیدن واقعیت تلخ جهان از طریق عینک‌هایی با شیشه‌های رنگ گل  رز دارد تا این واقعیت تزئین شده به او کمک کنددر حالتی رویاگونه زندگی کرده و دیدگاه خوشبینانه و ایده‌آلی از وضعیت داشته باشد.

مطالعه‌ی تیپ‌های دیگر

کمال‌گرا

یاری‌رسان

موفقیت‌طلب

فردگرا

پژوهشگر

وفادار

مشتاق

چالشگر

صلح‌طلب

مطالعه‌ی مراکز سه‌گانه‌ی انیاگرام